Hammamet

Na ostrově Cap Bon leží velmi známé a turisty hojně navštěvované letovisko Hammameth. Přesněji řečeno, Hammameth zabírá část severní oblasti tohoto ostrova. Letovisko je situováno zhruba mezi město Sousse a hlavní město Tunis. Žije zde přibližně nějakých 40 000 obyvatel.

Původ Hammamethu spadá až někam do 2. století před naším letopočtem, kdy se stal nedílnou součástí římské kolonie. Po Římanech prošli tímto městem mnohé národy a ve 13. století došlo k výstavbě mohutných hradeb, které se tyčí kolem Hammamethu dodnes. Po nadvládě Španělů a Turku se toto město nechvalně proslavilo ve 2. světové válce, kdy zde sídlilo velitelství německého vojenského štábu s generálem Erichem Rommelem.

Hammameth láká hlavně mořským pobřežím. Celý Hammametský záliv je doslova poset různými plážemi a plážičkami písečného charakteru. Písek je typicky africký a má zlatavou až bílou barvu. Délka všech pláží se pohybuje kolem 10 kilometrů. Pláže jsou v podstatě rozděleny mezi jednotlivé hotelové resorty. Mohlo by se zdát, že jde o velmi rušnou oblast, nicméně i soukromí se na mořském pobřeží v Hammamethu dá najít! Vybrat si mohou turisté z celé řady vodních sportů, přičemž velmi oblíbenými jsou zejména windsurfing a vodní lyžování. Nedaleko mořských břehů bylo také zbudováno golfové hřiště.

Nejteplejšími měsíci jsou v tomto středisku logicky červenec se srpnem, kdy zde teploty dosahují v průměru na 32 stupňů Celsia. Mimo pláže a krásné koupání nabízí Hammameth také několik kulturních center. Jedním z nich je Centre Cultural International, které leží ve vile, která byla v minulosti ve vlastnictví zdejšího multimilionáře Georga Sebastiena. V africkém Saint Tropez, jak se Hammamethu také často říká, si lze prohlédnout i velmi pěkný amfiteátr pocházející ze 70. let 20. století stejně jako samotná vila. Hammameth je letoviskem, které si zamilovali i takoví velikáni, jimiž bezesporu byli třeba Sophia Loren, Oscar Wilde anebo sir Winston Churchill.

Z historických pamětihodností Hammamethu dominuje pevnost z 15. století. Podívats e turisté mohou také na zdejší tradiční tržiště Souk. Do Hammamethu je také situován Aquapark Flipper vybavený mnoha různými atrakcemi. Noční život je v tomto letovisku v plném proudu nejen v průběhu sezony. Nejznámějšími kluby jsou například Manhattan Club či Calypso Club.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

TNDTND = 7.8 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist