Praktické informace

V Tunisku se platí tuniským dinárem, který se dělí na 1 000 millímů. V Tunisku existuje pouze jeden směnný kurz, který je stanoven vládou. V hotelech a lepších ubytovacích kapacitách a obchodech se dá ale bez problémů platit také prostřednictvím platebních karet. Je velmi přísně zakázáno dovážet a vyvážet zdejší měnu. Při odletu je možno si odvézt maximální množství 10 dinárů. Ceny se pohybují podobně jako v České republice. Nakupovat se dá jak v malých obchodech, tak i ve větších supermarketech, z nichž lze jmenovat třeba Magasín General anebo Monoprix. Často se nakupuje například kvalitní obuv anebo oděvy. Ze suvenýrů si turisté odvážejí zejména hedvábné šátky a také keramiku či ptačí klece.

Ze zdravotního pohledu je Tunisko poměrně bezpečnou zemí, která nevyžaduje při vstupu žádná povinná očkování. Doporučováno ovšem je očkování proti hepatitidě typu A i B a tetanu. Nemocnice dosahují bez problémů klasického standardu, na který jsou zvyklí turisté z Evropy. Zdravotní pomoc je turistům poskytnuta přímo na hotelech, jelikož většina z nich má podepsány smlouvy s lékaři. Za ošetření na pokoji se platí hotově. Síť lékáren v Tunisku je poměrně rozvětvená, takže není problém nakoupit většinu důležitých léků. Většina medikamentů lze sehnat bez lékařského předpisu. Ze zdravotního hlediska je také docela nebezpečná zdejší voda. Je sice pitná, nicméně poměrně vysoký obsah minerálů mnohým lidem nedělá dobře. Pokud kupujete v Tunisku ovoce, tak je ideální zvolit některé, které se loupe. Nehrozí u něj žádné nepříjemné možnosti bakterií.

Z celních předpisů je třeba zmínit pouze množstvím jednotlivých věcí, které mohou mít turisté u sebe. Přivézt si na území Tuniska lze maximálně 2 litry alkoholických nápojů. Pálenky na 28 procent mohou turisté dovézt pouze jeden litr. Při vývozu rostlin je nutné mít souhlas zdejšího ministerstva.

V Tunisku se mluví arabsky a také francouzsky. Právě francouzsky se není problém domluvit prakticky po celém území Tuniska vyjma odlehlých necivilizovaných oblastí. Spousta zdejších lidí, kteří žijí v letoviscích, anebo v jejich blízkosti disponuje jakýmsi anglickým základem, nicméně domluva s nimi probíhá celkem komplikovaně. Ochota jim rozhodně ale nechybí. Veřejné nápisy jsou jak v arabštině, tak i ve francouzštině. Rozhodně neškodí se některému z těchto dvou jazyků alespoň trochu naučit.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

TNDTND = 7.8 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist