Tunisko a doprava po něm

Cestování po Tunisku je poměrně jednoduché, jelikož k dispozici mají turisté hned několik různých dopravních prostředků. Pravděpodobně nejpoužívanější je doprava autobusová. Její úroveň je poměrně vysoká. Díky autobusové infrastruktuře lze procestovat prakticky celé území Tuniska. Doprava prostřednictvím autobusů v Tunisku vyjde také celkem levně. Jízdní řády v Tunisku prakticky neexistují. Informace o tom, kdy autobusy odjedou a přijedou z jednotlivých stanovišť, turistům poskytnou buď na velkých autobusových nádražích, anebo i v menších stanovištích autobusů. Co se týče samotného vozu, tak je třeba říct, že v Tunisku se do autobusů nastupuje zadními dveřmi. Právě v jejich blízkosti sedí jakýsi průvodčí. Klimatizací disponují většinou pouze dálkové spoje, což cestování značně zpohodlní.

Zajímavou a typickou možností cestování po Tunisku prezentují takzvaná lounge. Jde o dopravní prostředek, který se nachází někde mezi autobusem a taxi. Lounge je v podstatě mikrobus, který je z pohledu financí o něco dražší než autobusová doprava. Mikrobusy jsou dvojího charakteru. Spoje meziměstské se vyznačují červeným pruhem a jakási obdoba městské hromadné dopravy disponuje pruhem modrým.

Po Tunisku se lze pochopitelně přepravovat i pomocí taxíků. Ty jsou pochopitelně ale nejdražší ze všech možných dopravních prostředků. Stanoviště taxíků se nacházejí v blízkosti nejznámějších památek. Je nutné být připraven na skutečnost, že řidiči jsou zvyklí na smlouvání. Je pravděpodobné, že pokud jsou turisté ve smlouvání dobří, může je cesta vyjít mnohem levněji.

Další možnost přepravy na území Tuniska představují vlaky. Cestování vlakem je prakticky nejbezpečnějším druhem přepravy vůbec. Vlaky jsou také velmi pohodlné, jelikož moderní vozy disponují polstrovanými sedačkami a také klimatizací. Dokonce vozy druhé třídy v Tunisku v mnohém předčí vlaky v České republice. Jinak jsou v Tunisku rozlišovány celkem tři vlakové třídy.

Klasickou možnost přepravy skýtají také vlastní automobily. Vlastní vůz si mohou turisté nechat buď dovézt z tuzemska, což je velmi nákladná záležitost, anebo si jej vypůjčit v některé ze zdejších půjčoven. Je třeba říct, že půjčení vozu není zrovna nejlevnější! K vypůjčení je třeba mezinárodního řidičského průkazu, Auto však mnohdy provozovatelé půjčoven půjčí i na národní řidičský průkaz. Povolené rychlosti jsou v Tunisku v podstatě skoro totožné jako v České republice.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

TNDTND = 7.8 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist