Tunisko a jeho počasí

Tuniské počasí je ovlivněno hlavně logicky klimatickým pásmem, v němž tato země leží. Podnebí se liší dle toho, v jaké části Tuniska se turisté nacházejí. Ve vnitrozemské části Tuniska se nachází kontinentální klima, které je typické mnohem většími teplotními rozdíly v zimě a v létě. Středomořské klima, jež panuje v oblastech pobřežních, je v tomto ohledu mnohem vlídnější, jelikož teplotní rozdíly během dne jsou minimální. Do Tuniska se dá vyrazit prakticky kdykoliv v průběhu celého roku. Všechny oblasti, v nichž leží všechny známé turistické destinace, lákají krásným počasím. Teploty v Tunisku nelze přesně uvést, jelikož jejich výše se odvíjí od konkrétních lokalit.

Nejvíce vytíženým ročním obdobím je v Tunisku logicky léto. Od června do září se tady teploty dostávají na svá maxima. Absolutně nejteplejším měsícem je srpen. Teploty se zde vyšplhají touto dobou průměrně na nějakých 30 stupňů Celsia. V červenci v tuniských letoviscích svítí sluníčko plných 12 hodin denně. Letní sezona sice mnohé láká, nicméně v letoviscích je poměrně přeplněno a ceny taktéž nejsou ve srovnání s těmi v jiných měsících zrovna ideální.

Jaro v Tunisku trvá prakticky od března až do počátku května. Teploty zde panují poměrně příjemné a není problém se zajít okoupat do moře, jelikož voda je poměrně teplá. Jediným úskalím jarních měsíců v Tunisku jsou pochopitelně mírné deštíky. Jarní Tunisko se vyznačuje hlavně krásnou zelení, která v tomto ročním období logicky kvete. Spousta rostlin se řadí do kategorie exotických a při pohledu na nádherné písečné pláže kontrastující se zelenými palmami se turisté cítí opravdu skvěle. Mimo letní období není špatné navštívit Tunisko zejména na podzim. Ten v Tunisku trvá prakticky od konce srpna až do prosince. Teploty na podzim jsou průměrné a pohybují se kolem 20 stupňů Celsia. V moři se dá stále ještě bez problémů koupat, nicméně turisté zde na podzim jezdí obdivovat hlavně historické památky. Těch se na území této země nachází velká spousta a většina z nich pochází z antického období.

Zimní Tunisko má také svá specifika. Jedním z nich je například množství ptáků, které sem přilétají každým rokem za přezimováním. V létě tyto druhy ptáků spatřit nelze. Zima také přímo vybízí turisty k návštěvě největší pouště na světě- Sahary. V letním období jsou výlety do těchto míst kvůli velkým vedrům velmi problematické. Sahara patří mezi lákadla, kterým návštěvníci Tuniska jen stěží odolají.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

TNDTND = 7.8 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist