Tipy na výlet

Kartágo

Nejnavštěvovanější historickou lokalitou je pochopitelně Kartágo. Velká říše na severu Afriky byla založena již roku 814 před naším letopočtem. Samotný název města zvaného Quart Hadasht, neboli česky Nové město, byl vymyšlen bájnými mořeplavci obchodníky Féničany, kteří předpovídali této říši nevídanou budoucnost. Kartágo se proslavilo hlavně díky vojevůdci Hannibalovi, který podnikl výpravu do Říma. V roce 149 před naším letopočtem vyvrcholily Punské války srovnáním Kartága se zemí. Římané nicméně na severu Afriky založili nové kolonie, jelikož si byli plně vědomi strategické polohy Kartága. Z památek, které se v této lokalitě zachovaly, jmenujme například římský amfiteátr či klasické římské Antoniovy lázně. Přímo v muzeu Kartága lze spatřit různé mozaiky, keramiku anebo také sarkofágy.

Turecké lázně Hammam Lif

Jižně od hlavního města Tuniska jsou situovány turecké lázně Hammam Lif. Výlet sem nabízí prakticky všechno, co s lázeňským životem jako takovým souvisí. Lázeńské městečko uchvátí již jen svým vzhledem. Moderní centrum města se zajímavě architektonicky vyvedenými domy je protkáno zelení. Ve městě je také vybudována pláž pokrytá jemným světlým pískem. Lázeňské městečko Hammam Lif je klidné pouze přes den, v nočních hodinách se probouzí do nočního veselí, které je typické množstvím diskoték a nočních podniků. Právě v tomto městě si mohou také turisté prohlédnout krásné okolí, v němž se točil slavný seriál o detektivu Poirotovi.

Hlavní město Tunis

Hlavní město Tuniska leží v severní části země. Je zároveň hlavním městem stejnojmenného governorátu a jeho celková rozloha se pohybuje kolem 200 km2. Samotné město obývá něco málo pod jeden milion lidí, nicméně s dalšími menšími okolními městečky čítá celá aglomerace zhruba 4 miliony obyvatel. Tunis se pyšní velmi bohatou a hlubokou historií, jež sahá až do 2. tisíciletí před naším letopočtem. Na jeho území se vystřídali Berbeři, Kartaginci, Římané a mnoha dalších národů a kultur. Zavítat by turisté měli jistě do médiny, která je zapsána mezi památky pod patronátem UNESCO. Krásná je třeba olivovníková mešita pocházející z 8. století. K návštěvě se nabízí také muzeum Bardo situované ve starém paláci. Velmi poutavé je také předměstí Soliman. K pěknému posezení láká taktéž nádherná stylová starobylá kavárna Café M'Rabet.

Národní park Boukornine

Krásnou faunu a flóru nabízí hlavně národní park Boukornine. Nachází se přibližně 20 kilometrů od hlavního města Tunisu. Plocha celého parku činí 2 000 hektarů a mnohými je nazýván jako Zelené plíce Tuniska. Dominantním místem celého parku je hora Djebel s nadmořskou výškou 576 metrů. Roste tady přibližně 600 druhů rostlin. V parku roste přibližně 12 druhů orchidejí. Z živočichů je třeba zmínit bělozubku nejmenší měřící pouhé 4 centimetry. Z ptačí říše na území parku hnízdí orel skalní a také orel jestřábí.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

TNDTND = 7.8 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist